decorlabs.pl

+48 531 234 926

Darmowa dostawa od 299zł

[email protected]

Jak palić świece sojowe? Podstawowe zasady 0
Jak palić świece sojowe? Podstawowe zasady

Świece sojowe cieszą się coraz większą popularnością ze względu na swoje naturalne składniki i ekologiczne właściwości. Palenie świece sojowej to nie tylko sposób na stworzenie przytulnej atmosfery, ale pozwala nam się odprężyć i poczuć jak w domowym SPA, a także po prostu cieszyć się pięknym zapachem. Poza tym aktualnie dostępne na rynku świece sojowe mają też nowoczesny, estetyczny design, więc są też dekoracją samą w sobie! Jednak zasady palenia świec sojowych będą nieco inne niż w przypadku tych z klasycznym woskiem. 

O czym warto pamiętać, a na co zwrócić szczególną uwagę? Jak palić świece sojowe, aby w dobrej kondycji pozostały aż do wypalenia? Zapraszamy do lektury!

Instrukcja palenia świec sojowych

Kupując świecę sojową chcemy, aby posłużyła nam faktycznie tyle czasu, ile deklaruje producent, a przy tym, żeby paliła się równomiernie, bez tworzenia tzw. lejka. Zanim zabierzesz się za pierwsze zapalenie swoich świec, zapoznaj się z poniższą instrukcją! Gwarantujemy, że znajdziesz w niej wartościowe wskazówki.

Jednorazowy czas palenia świecy sojowej

Pierwsze palenie ma ogromne znaczenie! Przed rozpoczęciem palenia świecy sojowej ważne jest, aby przygotować się na dłuższy czas palenia. Dlaczego? Świece sojowe na początku wymagają palenia przez wystarczająco długi czas, aby cały wosk na powierzchni świecy się roztopił. Tym sposobem, poprzez pełne roztopienie górnej warstwy, świeca w późniejszym czasie będzie się paliła równo, do samych krawędzi, bez tworzenia się tuneli. Dodatkowo takie przygotowanie świecy gwarantuje też maksymalny zapach. 

Idealnym czasem jednorazowego palenia na sam początek jest około 2-3 godziny. Przy późniejszym paleniu nie trzeba palić świecy tak długo. Warto też wiedzieć o tym, że świeca sojowa powinna się palić maksymalnie do 4 godzin, nie dłużej. Za długie palenie i brak możliwości ponownego stężenia świecy spowoduje, że olejek zapachowy odparowuje szybciej, niż powinien.

Pamiętaj o podcinaniu drewnianego knota

Wielką zaletą świec sojowych jest zastosowanie w większości drewnianych knotów zamiast tradycyjnych knotów bawełnianych. Drewniane knoty są trwałe i dają efekt delikatnego trzasku, dodając niepowtarzalnego klimatu do palenia świecy. W Decorlabs znajdziesz świece sojowe właśnie z takimi knotami!

Przed zapaleniem świecy sojowej zawsze upewnij się, że knot ma długość około 4-5 mm. Podcinanie drewnianego knota przed każdym paleniem zapobiega nadmiernemu dymieniu i pozwala na równomierne spalanie się wosku, tym samym knot się nie kruszy ani nic złego się z nim nie dzieje.

Nie zostawiaj świecy bez nadzoru, czyli względy bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo jest priorytetem podczas palenia świec, niezależnie od ich rodzaju. Dlatego też nigdy nie zostawiaj świecy sojowej bez nadzoru. Może nam się wydawać, że przecież nic nie może się stać, jednak warto zachować ostrożność, ponieważ niektórych rzeczy po prostu nie da się przewidzieć. 

Upewnij się także, że świeca znajduje się na stabilnej, niepalnej powierzchni, z dala od materiałów łatwopalnych, zwierząt domowych i dzieci. Unikaj także przeciągów, które mogą powodować niestabilne płomienie. Warto też stawiać świece na podkładkach, które się nie nagrzewają. Jeśli zostanie ci już końcówka świecy (mniej niż 1 cm wosku), ze względów bezpieczeństwa, lepiej nie palić jej do końca.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium